Jak rozpoznać haluksy? Ważne informacje

0
Jak rozpoznać haluksy? Ważne informacje
1 (20%) 1 vote

Jeśli niedawno zauważyłeś duże i bolesne wypukłości na boku stopy przy nasadzie dużego palca, to może być znak że masz haluksy.
Nie martw się, wielu użytkowników tego portalu przetestowało też dobry aparat na haluksy, który szybko pozwoli Ci pozbyć się problemu bez bolesnych i kosztownych operacji.

Generalnie, jest to zniekształcenie spowodowane odchyleniem lub przesunięciem kości dużego palca, w miejscu w którym łączy się ona z kością stopy. W najgorszych przypadkach może to powodować ból, który rozprzestrzenia się na całą stopę, i niezdolność do spaceru lub przemieszczania się prawidłowo. Jeśli haluksy robią z twojego chodzenia i życia codziennego bolesną walkę, to tutaj jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o tym, jak postępować z haluksami.

 Nie jasne przyczyny

 Mimo że haluksy są dość powszechne, nie są one dobrze znane w nowoczesnej medycynie, a tym bardziej nie ma jednej konkretnej przyczyny ich występowania. Wielu lekarzy uważa, że haluksy są genetyczne. haluksy przyczynyPrzypadki te są zwykle związane z wczesnymi oznakami odchylenia w kościach, ścięgnach i więzadłach w pierwszej kości śródstopia, takich jak płaskostopie, lub nadmierna elastyczność więzadeł stopy. Wielu ekspertów wciąż wskazuje, całe życie w źle dopasowanych butach i butach na wysokim obcasie jako główną przyczynę deformacji haluksów. Choć wiele osób uważa, że to tylko pogłębia istniejące problemy.

 Symptomy i objawy

 Haluksy są zwykle rozpoznawane, gdy lekarz widzi, zaczerwienienie, obrzęk i podrażnioną skórę wokół haluksa, ból podczas chodzenia lub w ogóle, a duży palec przesuwa się w kierunku pozostałych palców. Wskutek noszenie źle dopasowanego obuwia, na haluksach mogą tworzyć się pęcherze. Powoduje to, że wiele osób cierpiących na tą przypadłość nosi większy rozmiar butów niż normalnie, aby pomieścić dodatkową szerokość stopy. Jeżeli stan staje się poważny, ból może rozprzestrzenić się na inne obszary stóp.

 Metody leczenia

 Istnieją dwa podstawowe sposoby leczenia haluksów: dostosowana narzędzia ortopedyczne i chirurgia. Narzędzie ortopedyczne czyli po prostu dostosowanie wkładki i wypełnienia buta oraz ochraniacze przeznaczone do noszenia z butami lub zamiast butów. W istocie są to proste urządzenia, takie jak żelowe wkładki rozporowe lub separatory i poduszki, szyny lub aparat na haluksy aby powoli i ostrożnie skorygować odchylenie kości. Odpoczynek, lód, leki, i ogólnie unikanie pobytu ”na nogach” oraz zrezygnowanie z noszenia butów ograniczających ruch stawów może być również wskazane w celu złagodzenia objawów aby móc poprawnie skorygować deformację.

 Jeśli dyskomfort lub deformacja jest tak poważna, że pacjent jest w ciągłym bólu, lub w inny sposób nie może normalnie funkcjonować, operacja wykonana przez ortopedę lub pediatrę może być wskazana. Na przykład, lekarz może usunąć część wystającą tkanki kostnej, albo wyrównać a następnie wyprostować pierwszą kość śródstopia. Jeśli cierpisz z powodu haluksów chirurg zaprojektuje idealne procedury przynoszące ulgę w bólu i przywracające stopy do ich naturalnego zdrowego stanu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ