Jak poradzić sobie z bólem spowodowanym przez haluksy?

0
Oceń ten post

 Jest wielu ludzi, którzy skarżą się na ból stóp spowodowany haluksami. Czasami ludziom, którzy cierpią z tego powodu trudno jest chodzić. Jedną z najważniejszych przyczyn tego problemu jest noszenie źle dopasowanych butów.

 Obecnie jednym z najczęściej występujących problemów na które kobiety się skarżą są właśnie haluksy. Problem może sprawić że chodzenie będzie trudne i bolesne. Czasami obrzęk w palcach jest tak duży, że nie można znaleźć butów pasujących w okolicy śródstopia. Ponadto, wielu ekspertów jest zdania, że haluksy mogą zwiększyć szanse na chorobę zwyrodnieniową stawów.

 Zanim przejdziemy do szczegółów, jak radzić sobie z bólem spowodowanym haluksami, ważne jest, żeby wiedzieć, z czym mamy do czynienia.

  • Ten problem powoduje bolesne powiększenie tkanek, które są u podstawy dużego palca. To rozszerzenie palców powoduje dyskomfort podczas spacerowania lub noszenia butów. W przypadku, gdy haluksy jak sie ich pozbycproblemem jest nieleczony, może to spowodować przemieszczenie kości, która jest u podstawy palców.
  • Zaopatrz się w specjalny aparat inaczej zwany szyną na haluksy to pierwszy krok do pozbycia się haluksów !
  •  Większość osób woli noszenie markowych butów, nawet jeśli nie są one wygodne w użytkowaniu. Gdy nosimy buty zbyt wąskie lub na wysokim obcasie, istnieje niewiele miejsca na poruszanie się stawów co zwiększa nacisk i tarcie na tych stawach. Gdy nosisz buty źle dopasowane przez dłuższy czas, nacisk na dużym palcu powoduje podrażnienia, które mogą stymulować wzrost zaangażowanych tkanek. Jeżeli podrażnienie nie ustępuje, zwiększa się deformacja, a nawet może dojść do przemieszczenia palucha od analogicznej kości w stopie.
  •  Problem ten może zostać odwrócony jeśli zostaną podjęte odpowiednie kroki. Jeśli nie zadbasz o swoje palce, gdy pojawią się pierwsze oznaki haluksów, może to spowodować nieodwracalne uszkodzenia w dużym palcu. Kiedy pojawi się pierwszy problem, trzeba zacząć nosić wygodne buty a wyrzucić wszystkie te które są źle dopasowane. Noś buty, które nie utrudniają normalnego prostego położenia palca. Jeśli to możliwe, spróbuj nosić wkładki między palcami, to pomoże w zmniejszaniu podrażnienia i obrzęku. Chodzenie boso również pomoże ponieważ będzie ograniczać nacisk na stawy i zniknie zapalenie w dużym palcu. Można również użyć szyn do haluksów i aparatów do haluksów ponieważ mogą one poradzić sobie z tym problemem.

 Jeśli te kroki nie pomogą, Chirurg ortopedyczny może być jedynym który poradzi sobie z tym problemem. Operacja pomoże w ujednolicaniu stawów i usunięciu wypukłości w Twoim dużym palcu. Zdecyduj się na operację, tylko wtedy jeśli nie ma już innych możliwości, ponieważ zabieg może uczynić tkanki bardziej wrażliwe i delikatne.

 Ludzie, którzy czują ogromny ból stóp spowodowany Haluksami muszą podjąć kroki w celu radzenia sobie z tym problemem. Można użyć szyn oraz aparatu do haluksów aby radzić sobie z tą przypadłością

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ