Co musicie wiedzieć o haluksach

0
Oceń ten post

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Przede wszystkim, co to jest haluks? Haluks jest to duży guz na boku stopy. Jest to właściwie, widoczny znak, zmiany budowy przedniej części stopy. Z guzem, duży palec u stopy ulega odchyleniu. Jest on skierowany do wewnątrz, w stronę drugiego palca, faktycznie zmieniając ustawienie kości w stopie i tworząc te charakterystyczne wybrzuszenie na boku znanego jako haluks.

Jak można zachorować, i czy można temu zapobiec?

haluksy buty obuwie

Haluks nie jest niczym strasznym, i nie jest spowodowany robieniem przez nas czegoś źle. Noszenie nieodpowiednich butów może pogorszyć stan stóp lub może spowodować poczucie bólu trochę wcześniej, lecz w rzeczywistości nie powoduje to haluksów. Często jest to po prostu dziedziczne. Dziedziczymy kształt i typ stopy tak jak dziedziczymy kolor oczu czy kształt naszego nosa. Kształt i typ stopy wpływa na naszą podatność do haluksów, więc tak naprawdę nie dziedziczymy haluksów, tylko rodzaj stopy jaką odziedziczyliśmy wpływa na naszą podatność na zaburzenia stopy.
Łatwo jest samemu zdiagnozować haluksy jeżeli rzeczywiście można zobaczyć guza na boku stopy lub u podstawy dużego palca. Jest to progresywne zaburzenie, co znaczy mniej więcej tyle że zmiany stopy są stopniowe i na przestrzeni lat ból, oraz sam haluks są coraz bardziej dokuczliwe oraz zauważalne. Zwykle sami możemy dostrzec problem, ponieważ wyeksponowanie haluksa sprawia ze diagnoza jest dość oczywista. Jednak mimo wszystko należy skontaktować się z pediatrą. Skoro haluksy są zaburzeniem progresywnym to nie mogą po prostu same się wyleczyć i będą się pogarszać, u jednych szybciej niż u innych.

Na te wszystkie dolegliwości polecamy Wam aparat, który można łatwo stosować codziennie w nocy i w ciągu dnia, jest praktycznie nieodczuwalny. Wiecej informacji znajdziecie w naszym artykule: http://manufaktura-zdrowia.pl/hallu-motion-opinie-forum-cena-allegro-ceneo-apteka-gdzie-kupic/

 

Większość ludzi nie wie, że haluksy nie zawsze powodują ból. Niektórzy ludzie nawet nie mają objawów. Jeśli już objawy się pojawiają, to zwykle  dopiero w późniejszych stadiach choroby. Jeśli masz ból związany z haluksami jest to zazwyczaj spowodowane przez noszenie obuwia które jest za ciasne i powodują przykurcze palców. Jeśli tak się stanie, może to być ból lub bolesność, które czasami ogranicza ruch palców, na . Można nawet mieć wrzody między palcami lub modzele na dużym palcu. Możesz mieć uczucie pieczenia w miejscu haluksa po wywarciu nacisku na niego lub mieć wrastające paznokcie w dużym palcu u nogi. U niektórych ludzi występuje nawet drętwienie, ale to zazwyczaj tylko w poważniejszych przypadkach.

 

Kobiety są bardziej narażone na takie objawy niż mężczyźni. Może to dlatego, że kobiety noszą wysokie obcasy, które zazwyczaj mają mają wąski nosek który ściska palce.

Jeśli występują u ciebie problemy ze stawem dużego palca: Kształt, guz lub jeśli nie podoba ci się ogólnie wygląd, to są rzeczy, które muszą być rozpatrywane.

 

Pediatra może skierować cię na prześwietlenie i ocenić kształt kości. Można omówić możliwości leczenia z lekarzem. Czasami Pediatrzy każą wypróbować inne rodzaje butów, co jest bardzo ważne w zapobieganiu bólu haluksów. Lekarze mogą również polecić ochraniacze na haluksy, które można uzyskać od lekarza lub kupić w drogeriach, albo mogą umieścić wkładki lub niestandardowe aparaty ortopedyczne do buta, aby pacjent przenosił ciężar trochę inaczej, odciążając bolący haluks. Zaleca się unikać stania przez dłuższy czas lub wykonywania jakichkolwiek czynności, które powodują ból haluksów. W niektórych przypadkach konieczne może być zabieg chirurgiczny. Operacja jest świetnym rozwiązaniem dla haluksów. Istnieje wiele zabiegów chirurgicznych, które można wykonać, aby pomóc w bólu haluksów, ostatnie postępy pozwalają operować haluksy z bardzo wysoką skutecznością. Czasami, kiedy ból w haluksach zakłóca codzienne czynności, operacja jest najlepszym rozwiązaniem, aby wrócić z powrotem do chodzenia bezboleśnie.

Jeżeli nie jesteś zadowolony z wyglądu twojego sposobu poruszania się lub czujesz ból przy chodzeniu, wybierz się do pediatry i pozwól mu spojrzeć na to. Jest tak wiele możliwości leczenia bólu i zaburzeń spowodowanych haluksami. Nie ma żadnego powodu, aby z nimi żyć.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ